Svalový Kyrys

Po dlouhých měsících testování jsem tu s novým návodem, který by vám na bojišti mohl o trošku prodloužit život

Ukážeme si jak snadno vyrobit plátovou zbroj kašírováním. Postup výroby vám předvedu asi na tom nejtěžším možném jednokusovém plátovém brnění, kterým je právě svalový kyrys.. na něm se krásně ukáží výhody této metody (přiznejme si, že svalový kyrys z jekoru vyrobíme jen se značnými obtížemi =)

Budu předvádět výrobu jen předního plátu svalového kyrysu, jelikož ten je podstatně složitější a věřím, že ten zadní zvládnete po výrobě předního levou zadní.
Takže, co budeme potřebovat:
Hustě pletené drátěné pletivo !!! když to budete hledat v nějakém železářství nebo na netu, tak se tomu říká „síto“ !!! (cca 1mx0,5m, ale né to do králíkárny!)
Tlustý drát (2-3mm, jen pár metrů)
Jeden výtisk klasických novin (MF DNES, Rovnost, Lidovky, …)
Disperzní lepidlo 1l (Dispercol, Hercules, ..)
Instalatérský tmel (2-3 tuby)
Balakryl (na barvě nezáleží, já použil fialový pač byl ve slevě..)
Stříbrnou pásku (nejlépe Pattex powertape)
Papírovou pásku (nesmí mít leský voskovaný povrch!)
Smirkový papír (na látkovém podkladu je ideální)
Chemoprén (Alkaprén, …)
Staré tričko
Barvy ve spreji (bronz a černá)
Epoxidový lak
Jehlu a režnou niť
Kombinačky
Kladívko
Nůžky na plech
Nůžky

1.) Šablona

Napřed si z kartonu, nebo jiného (nejlépe tvrdého) papíru vystřihněte šablonu tak, aby vám seděla v rámci možností pohodlně na těle.. hlavně ať můžete volně hýbat rukama, ať vás neřeže do krku a ať se můžete „pohodlně“ předklonit když ji máte na těle. Postupně odstřihujte papír tam kde vám překáží a vyjde vám něco podobného jako mě (nezapomeňte, že zbroj je symetrická, chytré hlavy disponující základy matematiky ze základní školy určitě přijdou na to, jak si díky tomu zkrátit práci při vystříhávání na polovinu)
sv
 
 
 

2.) Kostra

Šablonu překreslíme lihovou fixou na natažené pletivo a vystřihneme nůžkami na plech. pak položíme vystřižené pletivo na šablonu a překlesíme na něj obrysy svalů. Podél, těchto čar kladívkem vyklepe nepříliš hluboké drážky (dá se to klepat na otevřeném svěráku ..). Nyní zbroj otočíme a rukou vytlačímě „ven“ ty jednotlivé svaly (dobré je si na to vzít rukavice a vytlačovat to palcem). No až takto zplastičníte všechny svaly tak zbroj postupně ohněte, tak aby vám sedla na tělo.
sv
Teď celou zbroj musíte olemovat tím tlustým drátem. Stříbrnou pásku si nastříhejte na tenší proužky a drát postupně ohýbejte kolem okraje kyrysu a přilepujte ho tou páskou.
sv
Páska na pletivu moc dobře nedrží, takže je vhodné celý okraj prošít režnou nití, aby sme zamezili odchlipování pásky (použijte nejprimitivnější steh co znáte, nemusí to vypadat hezky )
sv
Detail okraje (to zelené je ten tlustý drát, použil jsem izolovaný, ale lepší je obyč.)
sv
Vzhledem k tomu, že na stříbrné pásce nedrží lepidlo, tak ji musíme přelepit po celé její ploše páskou papírovou (a pokud by se chtěl nejaký chytrák zeptat proč tam rovnou nedáváme papírovou pásku, tak mu musím oznámit, že stříbrná je jedinná, která na pletivu jakštakš drží)
sv
sv

3.) Potažení kostry

Do větší misky si nalijeme lepidlo a přidáme do něj trošku vody (tak 10-15%). Noviny rozstříháme na kousky o několika velikostech (např 10cm,5cm a 2,5 cm) a namáčíme je do lepidla, prsty je otřeme a kompletně zapapláme od lepidla (ale nesmí to z toho kapat..jen aby nebyl ani kousek nezasažený lepidlem). Namočené kousky novin pokládáme z venkovní strany na zbroj a prsty od lepidla je pěkně vyhladíme, aby dokonale přilnuly k pletivu (na rovné části používáme větší kusy novin a tam kde je povrch pletiva členitý užijeme kousků menších). Zbroj polepujeme tak dlouho, dokud nebudou všude cca 2 vrstvy novin na sobě (snadno zjistíte, kde je zbroj tenší, pokud se přes ni podíváte proti světlu).
sv
Z vnitřní strany necháme kyrys nepolepený, kdybysme ho těď polepili z obou stran, vznikla by nám uvnitř nepříjemná vzduchová mezera.
sv

4.) Vylévání kostry

Až zbroj vyschne (cca 24hod), tak celý vnitřek vylijeme tím stejným lepidlem, co jsme s ním lepili noviny. Prsty důkladně rozetřeme, aby se lepidlo dostalo do každého „chlívečku“ tvořeného drátěnou kostrou. Necháme zase 24 hodin vytvrdnout. Lepidlo se při schnutí značně srazí, takže pro vyhlazení vnitřní strany zbroje pouzijeme instalatérský tmel, který zase rovnoměrně rozetřeme po celé ploše, aby nám vznikl relativně hladký povrch.
sv
sv
Teď mužeme zbroj vylepit novinami i z vnitřní strany, a nebo nanést další vrstvu tmelu pro úplné zarovnání, to už je na vás (do vnitř brnění se vám stejně nikdo dívat nebude..)

5.) Zarovnání povrchu

Zbroj je třeba potřít tmelem i z vnější strany, jelikož je na ní stále patrná čtverečková textura pletiva. Poté, co potřete celý povrch souvislou vrstvičkou tmelu (cca 1-2mm), tak si namočte prsty ve vodě a těmi povrch vyhlaďte.
sv
Po 24 hodinách přetřete zbroj balakrylem, nechte ještě půl dne schnout a pak přebruste všecky nerovnosti smirkovým papírem a znovu natřete balakrylem (opakujte dokud se vám to nebude zdát dostatečně hladké, ale podle mě to stačí tak 1-2x)
Fialový je balakryl a bílý tmel, po broušení je jasně vidět kde byla nějaká nerovnost, tak se zbrousil všechen balakryl a prosvítá tmel.
sv
sv

6.) Potažení látkou a vybroušení

Vzhledem k tomu, že tmel je náchylný k poškrábání, tak je velice užitečné potáhnout kyrys nějakou elastickou látkou (což je třeba obyčejné staré třičko na vyhození). Chemoprénem potřeme zbroj a lehce i látku, necháme 5-10 min zaschnout a pečlivě přilepíme k sobě, látka musí být naplá, aby nám nám nevznikli nějaké bubliny, záhyby atd. Pevně ji po celém povrchu zbroje přimáčkneme, hlavně si dáme záležet, aby bylo lepidlo v prohlubních (tj. drážky kolem svalů).
sv
Látce necháme několikacentimetrový přesah, který ohneme a přilepíme z vnitřní strany.
sv
Celé brnění po zaschnutí ještě znovu přebarvíme balakrylem (teď už je vhodné nepoužívat kriřklavé barvy, jako je právě fialová, ideální je šedá) ..látka nacucá hodně barvy, takže bude dlouho schnout, ale pak bude opravdu hodně tvrdá. Chce to tak 2 nátěry, pak důkladně vybrousit celý povrch a nakonec ještě aspoň jednou natřít (samozřejmně čím víc náťerů tím líp).
sv

7.) Barvení a lakování

Celou zbroj přetřete vlhkým hadříkem, aby ste ji zbavili nečistot a hlavně prachu po broušení. Udělejte 2 základní nástřiky bronzovou barvou (nebo zlatou, stříbrnou, jak chcete), nechte den zaschnout a pak molitanovou houbičkou postříkanou černým sprejem vystínujte a mohli by to vypadat nějak takto.
sv
Teď už stačí jen nalakovat, nechat zaschnout přinýtovat 6 přezek (4 po stranách a 2 na ramenou) a mužete vyrazit do boje bez obav bolestivých ran do hrudníku nebo zad .
Mno tak po pár stížnostech na výslednou fotku (výše), jsem to celé ještě trošku přestříkal bronzovým sprejem a vystínoval zlatým a černým 😉 .. a taky je výsledek.. tentokráte už opravu finální
sv 1-2
Ještě pro zajímavost nějaké to info o finanční a časové náročnosti:
Za suroviny jsem zaplatil cca 500Kč a výroba mi trvala asi 2 týdny (z toho 90% času sem čekal až uschne lepidlo, tmel nebo barva).. nicméně se to dá stihnout bez problémů za týden, když se neflákáte ..jako já =D  
 

Po roce jsem se konečně dokopal k tomu, abych sem dal i fotku kompletního kyrysu s přišněrovanými koženými pteruges =)

Tak vám přeju hodně štěstí při výrobě.. jo a hlavně si pořádně přečtěte návod!

Svalový Kyrys
5 (100%) 3 hlasů

62 komentářů: „Svalový Kyrys

 1. Proto s kašírovanýma věcma jezdím jen na měkčí akce ..tj. dřevárny, kde je dobrým zvykem mít měkčené zbraně=D

 2. Pěkný návod a to Že: nikde není napsáno, že je to na železnou bitvu 😉 a myslím si, že každému dojde, že tam na ní jet s tímhle fakt nemá 😉

 3. Že: Uplně první co jsi nejspíš na těchto stránkách přečetl zní: „zbroje na larp a dřevárny“…

 4. Máš nějaké zkušenosti s vodou? Pokud by například pršelo, kolik toho takový kyrys vydrží, než se totálně rozmočí?

 5. Vypadá naprosto parádně, ale chtěl bych se zaptat jaký máš zkušenosti s výdrží takhle vyrobených věcí. Přeci jen i na měkčích akcích se najdou lidi co do toho rádi říznou a já bych byl hodně zklamanej, kdyby takovýhle brnění potom popraskalo… Díky, jinak je to opravdu krásná práce!!!

 6. No teda seš machr, je to sakra pěkný a mám takovej dojem, že ty vrstvi lepidla už něco vydržej, ale myslíš že to přežije vodu??

 7. Díky všem.. a abych se přiznal, tak sem se v tom nikdy nekoupal .. ale už na mě mockrát pršelo a zevnitř to bylo totálně mokré od potu a nic se tomu nestalo:) ..nicméně žadný z materiálů, které jsem použil není dělaný na trvalé působení vody, ale jak balakryl, tak tmel a lak už tuplem nějaký ten déšť v pohodě vydrží a není problém zbroj umívat, když se zašpiní.. obšas ji drhnu i houbičkou s cifem abych se zbavil šmouh od nekvalitně nabarvených zbraní nepřátel:)

 8. Zdar dobrá práce Dzano dobrá inspirace budu si dělat zvláštní helmu no spíš hlavu a tohle by mi pomohlo 🙂 Hele kde kupuješ do pletivo protože v žádným krámu jako železářství nebo velké obchody OBI nebo Hornbach to nemají max. na baráky a čuměli na mě jako na trotla co po nich chci, můžeš mi kdyžtak poslat nějaký odkaz na obchod díííky

 9. Souhlasím s Flizzenem, určitě to vyzkouším a chtěl bych se zeptat, zda bys případně nemohl onen odkaz či radu hodit sem, předem díky. 😉

 10. Veľmi pekná práca. Ale chcel by som sa spýtať: už dlhšie chodím na vytvarnú a keď tam robíme kašírkované veci miesto lepidla s vodou používame škrob papier ním úplne nasiakne a keď to stuhne je to pekne tvrdé. Dal by sa použiť škrob aj tu (mysĺim iba miesto lepidla s vodou)?

 11. Možná že jo. Máš pravdu, že klasické kašírování se dělá pomocí roztoku škrobu ve vodě, nicméně já radči používám lepidlo, je takové pružnější a líp se přilepí k tomu pletivu, nevím jak dobře bude držet na pletivu škrob, musíš zkusit. Ale jestli ti jde o to, že škrob je levnější jak lepidlo, tak zas o tolik ne.. kilo Duvilaxu, který na to používám já stojí u nás asi 80 Kč.

 12. Práve o to mi nešlo 😀 Len má to zaujímalo a ešte sa chcem dodatočne spýtať či by sa k tomu dala pripevnit kožušina (napr. Diviaka). Lebo sa chystam ísť za orka (radšej mám zlých ). A mýlim si že tam by tá svalova textura nevizerala až tak pekne. a ak áno čím by si to tam pripevnil?

 13. Hele, pokud se ti nehodí na kostým svalový kyrys, tak si z toho pletiva vytvaruj nějakou jinou zbroj, abys ten kyrys nemusel zakrývat kožešinou 😀 Kožešinu nosí hodně lidí spíš přes ramena/záda, nejideálnější je ji samozřejmně přichytit nějak reálně, např. do kyrysu vyvrtat dírky a protáhnout tím kožený řemínek a do kožešiny taky vystřihnout dírky a svázat to tím provázkem k sobě, nebo to mužeš udělat na řemínky s přeskou

 14. Leda bys chtěl mít jakoby kožený kyrys, koupil bys tenkou kůži a na hotový kyrys bys ji přilepil chemoprénem a zahnul kolem krajů, aby to vypadalo, že je ta zbroj vytvarovaná z tlusté kůže (tahle metoda je vhodná i v tom, že ti ochrání ten kyrys před odřením, akorátže i tenká kůže je docela drahá 😀 )

 15. Tá koža problém nebude mám pól rodiny polovnikov čiže diviačia koža určite bude. Mám tam ,,dovoz“ všetkého podobného. Lebky, kosti, kožušiny atď……

 16. Tak to závidím 🙂 ..jedna kůže z divočáka by ti měla stačit na jeden kus kyrysu si myslim 🙂 ..ale fakt to potáhni jen kůží, kožešinu si nech na ramena, nebo si z ní udělej nákrčník, mít celý brnění chlupatý mě přijde divný ..ale možna si myslel kuži a né kožešinu, jen jsem to blbě pochopil 😀

 17. Nie to ja som sa zle vyjadril. Takto sa to ťažko vysvetľuje radšej si do Google napíš: larp ork. Asi 26 obrázok je ork s prilbou nacelú tvár s 2 veľkými rohmi. Podobnú zbrojení (aj prilbu a ramena) by som si chcel urobiť. Čiže by stačilo si miesto svalov vitvarovat tam tie pláty, a použiť tmavšiu farbu. A išiel by tento postup použiť aj na výrobu ramien?

 18. Jasně, takhle se dá vyrobit jakákoliv část zbroje a pokud to chceš mít pevnější, tak to pak ještě olaminuj epoxidovou pryskyřicí a skelnou tkaninou, pak to bude nezničitelný 😀

 19. Koukal jsem na ten obrázek orka a myslím, že to se ti z toho podaří vyrobit docela v pohodě.. svalový kyrys je na vytvarování asi nejsložitější, takže cokoliv jiného touhle metodou jde vyrobit taky 🙂 ..jen prosím opatrně s těmi bodci na ramenách, udelej je z něčeho mekkého. A celou tu zbroj bych potáhl kůží a namořil na černo.

 20. Jen až budeš dělat tu helmu, tak se mrkni i na ten návod na kašírovanou helmu, je to v podstatě to sámé, jen je potřeba vytvořit pevnější kostru z toho tlustého drátu, aby to chránilo pořádně hlavu 🙂

 21. Ďakujem ti za odpovede. Škoda že som práve zistil že väčšina tých larp- akcii sú od 15rokov (a to nemám ). Dúfam že aspoň do vtedy vyriešm problém s rodičmi, nechcú má tam pustiť. Hlavne preto že väčšina akcii je v CZ a to je ďaleko 🙁

 22. Tak máš aspoň do 15ti čas si vyrobit kvalitní kostým 😉 ..nicméně u nás v Brně pořádáme i akce pro 12+ ..pokud bude hlavní organizátor stíhat s maturitou, tak by měla další taková být na jaře. Nevím, kde přesně na Slovensku bydlíš, ale jezdí k nám docela dost hráčů i ze Slovenska, hlavně na ty Moravské akce. Ale samotného by Tě asi nepustili.

 23. Aha. Do Brna by sa to možno aj dalo s tým by nemal byť problém. Ďakujem ti za radu. Ale tento rok (aspoň do letných prázdnin) počkám. Predsa len treba ten kostým. Chcem ho mať peknučký.

 24. To chceme všichni 😀 ale ani po letech pořád nemám takový kostým, jaký bych chtěl 😀 Moc mě zamestnává škola a dal jsem se teď poslední rok spíš na výrobu zbraní, když vidím s čím lidi někdy bojujou, tak sme si s kamošem řekli, že zkusíme založit larpshop a já budu přes zbraně, jelikož do nich už pár let snad úspěšně dělám 🙂

 25. Nicméně zatím je to stále ve fázi vývoje, ještě jsem nevyrobil takový meč, který by splňoval všecky mé požadavky na bezpečnost, odolnost a estetiku, ale snad už k tomu mám blízko, když už to vyvíjím rok a něco :DDD A pak se pustím i do jiných zbraní, to už bude lehčí, meče jsou největší oříšek, co se výroby týče 😀

 26. Prečo sú meče najťažšie ? Keď si to tak vezmem neviem či by som vedel vyrobiť sekeru (latex sa mi zloženie ťažšie). Na ďalších stránkach som našiel celkom ľahké návody na meč (v skratke sa len obrúsila hokejka a obalila vrstvou karimatky, potom páskou, prirobý sa záštita a nafarbý sa to, pripadne sa dorobia detaily). Ale to asi paznáš :D.

 27. Aha, chtěl jsem říct HEZKÝ meč 😀 Ale dobře, že sis našel nějaký návody, na to jak vyrábím zbraně teď já návody dělat nebudu, pač to je tak drahé a složité, že si to musím skoro sám psát, abych se v tom vyznal 😀 No a proč je meč nejtěžší? Protože, aby vypadal reálně musí mít tenké jádro, tenké měkčení, ale zároveň musí být bezpečný a musí něco vydržet, záštita se nesmí zlomit, musí být správně vyvážený atd. 🙂

 28. A kdyby tě náhodou zlákala ke koupi nějaká pěkná latexová zbraň, tak ji nekupuj, bude určitě dost drahá a latex nevydrží v podmínkách českých ani slovenských dřeváren… bojujem moc tvrdě, roztrhá se to 😀 A záštity latexových mečů jsou taky z latexu, takže úplně na nic, vůbec to nezastaví ránu:D Krom toho ty zbraně váží tak málo, že by ti ji nemuseli povolit kvůli váze 😀

 29. Sem sa to síce moc nehodí ale neviem kam inam to mám dať. Chcel by som sa spýtať aká je ideálna váha na meč a ako vyrobiť hlavicu meča? Zatiaľ si plánuje kúpiť 250gramovu hlavicu ale to je vraj príliš. Tak sa chcem poradiť. Ďakujem.

 30. A ešte som zabudol: ťa hlavica čo si chcem kúpiť je v tvare mince a na 1ieste je Janka kam sa má napasovať jílec meča (kupujem to u hobitu v e-shope, tam je aj obrázok). Treba potom tu hlavicu prekryť pásov a farbou?

 31. Hlavice kolem 200g je na jednoruční meč tak akorát, železnou hlavici obalovat ani natírat nemusíš, to pravidla nepřikazují, jen nesmí mít žadné ostré hrany. Jádro si musíš vyrezat tak aby ti padlo do té díry, kterou tam má ta mince vyvrtanou. Bohužel to je kruhová díra, takže se do toho moc ploché laminátové jádro nehodí.. zkrátka, zbraně co budu prodávat já budou lepší a hezčí 😀

 32. Bohužel to ještě nemám hotové a ani nemáme stránky toho larpshopu, ale až budeme mít, tak nebude v ČR konkurence v tomhle oboru 😀 ..a třeba si další meč koupíš ode mě 😀

 33. No uvidíme :D. Ponáhľaj sa s tou stránkou. Už sa teším. Ale koľko má asi vážiť čelí už hotový meč?

 34. Ale bolo by dobré keby konečne niečo takéto urobil aj u nás (SK). Tu žiadne také obchody niesú, no možno pár ich tu je ale za nič nestojí.

 35. Ok vyexpandujem pak aji na Slovensko:D ..jinak celej jednoruční meč by měl vážit tak min. 600g, ale radči tak 800-1000g.. max. váha není omezená, ale reálný železný meč važí tak +- 1,2kg, takže by bylo zbytečné aby měkčený meč vážil víc 😀

 36. Zdar. Strašně se mi líbí tvé návody, hlavně tadytoho typu kašírování. Plánuju že podle tvého návodu udělám něco podobného. Nebudeš náhodou dělat nějaké další návody ať už na zbroj, nebo zbraň? Vím o tvých stránkách už pěkně dlouho, ale moc návodů tady nepřibylo. Chápu že to dá práci, ale přece jen by jsi mohl napsat nějaké další návody. 🙂

 37. Chcel by som sa spýtať či by sa dalo ako jadro meča použiť hokejka? Viem že dreveného sa bežne používa ale ja som sa dostal iba ku takej plátovej ako keby plastovej ale oveľa tvrdšej. Tým pádom sa nedá obrúsiť do oválu a je na nej nejaká tlač je to povolené či si musím zaobstarať tu drevenú? Ďakujem za odpoveď.

 38. TMCH: Ahoj, jsme rádi, že se ti tyto stránky líbí. V blízké době by mělo přibýt mnoho nových návodů, článků i funkcí, jelikož jsme přibrali do redakčního týmu pár dalších lidí 😉

 39. TMCH: Ahoj, jsme rádi, že se ti tyto stránky líbí. V blízké době by mělo přibýt mnoho nových návodů, článků i funkcí, jelikož jsme přibrali do redakčního týmu pár dalších lidí 😉

 40. A co se hokejky jako jádra týče, tak pokud z toho udělaš něco, co bude vypadat jako meč a bude to dost měkčené tak ti to povolí… jádro může být z čehokoliv, co vydrží boj, nezlomí se ti a pokud už se zlomí tak né v nějakých ostrých třískách (takže žádné kovy ani bambus).

 41. Ahoj,
  chtěl bych si udělat kašírovanou zbroj, ale stálke nemůžu sehnat pletivo které doporučuješ.
  Obvolal jsem v Praze všechna velká železářství/obchody pro kutily a takle jemně tkané pletivo prostě nemají. Kde by se v Praze – nebo na nějakém eshopu dalo todle pletivo sehnat?
  Snad si to tu někdo časem přečte a třeba dostanu i odpoveď, každopádně dekuji předem.

 42. Ano, taky to kupuju u nás v Brně ve Feroně.. říkají tomu myslím síto nebo síťovina a né pletivo.

 43. Ahoj,
  ještě doplnující info.
  Koupil jsem to ve Feroně – Maloprodejna, U Pergamenky 11, Praha 7.(Ferona má i velký sklad na Praze jedna, ale tam vám neustříhnou kolik potřebujete a prodají vám jen 25m. – tady mi bylo ustřiženo kolik jsem si řek)

  Na účtě mám napsáno:

  5030089 TKANINA CE 4/1/1000/25 155Kč/m (průměr oka/průměr drátu/šířka/délka v m)

  Koupil jsem 3m předpokládám, že mi to na zbroj(přední+zadní plát) a helmu, popřípadě nějaké drobné doplňky bude stačit.

  Zatím jsem v tom za 1000, ale asi nějaký materiál zbyde.
  Pokud budete shánět zbytek věcí na zbro a ste z Prahy doporučuji nechodit do bauhazů baumaxů atp. Ale zajít k Rouskovi na Synkáč, jen na lepidle (Dispercoll – 1L) jsem ušetřil 55kč. Ještě jsem nepořizoval barvy atp. Takže myslím, že výsledná cena bude kolem 1200-1600.(určitě nějaký materiál zbyde) Takže si myslím, že cena 500 kterou jsem tu někde zahlédnul a kvůli které jsem se rozhodnul do toho jít(mám to defacto jen jako kostým na tábor) je v dnešní době už neplatná. A pokud připočítám i práci, vyplatí se koupit si zbroj z E-shopu 😀 Ale i tak do toho půjdu, protože jsem zvědavej na výsledek.

  P.S:Dzanoo – nemáš v plánu ty zbroje prodávat? Minimálně já bych to ocenil, protože trpím vzácnou „lachtaní nemocí“ – mám obě ruce levé a ještě ktomu dozadu.

 44. Musím říct, že se ti to povedlo dobře vytvarovat 🙂 ..popravdě je to první kašírovaný svalový kyrys, vyrobený podle mého návodu, co jsem viděl a ..fakt ti padne 🙂

 45. Dík 🙂 celkem se mi s ním nechce loučit, ale vyráběl jsem ho na jednu akci .. tábor s motivem TITÁNI. Teď mi tu trochu zavazí …

  Jako pletivo jsem použil včelařské pozink… patrně má tenčí dráty. V pohodě mi ho ve včelařských potřebách na Kolišti v Brně. – http://www.vcelarstvi-burian.webzdarma.cz/index.html Zde je ukázka pletiva : http://vcelarske-potreby.on-line-obchod.cz/pletivo-dratena-sit-pozinkovana-3-15-0-8-1-m – zde za 198Kč/metr s DPH

 46. Btw. když už tu dáváš ten odkaz, tak pro brňáky: já kupuju to „pletivo“ ve Feroně, zastávka Vlhká.. maj to tam vedle hlavního vchodu do železářství Skořepka, je to v takovém dvoře za velkýma vratama pro vjezd náklaďáků 🙂

 47. Zdravim mas muj obdiv, napriklad ten napad s tmelem by me snad nikdy nenapadl 😀 navod je skvely zkusil jsem vyrobit kyrys (jen predni kus) a po nejake dobe jsem se odvazil i na helmu a i kdyz jsem pouzil jine pletivo nez ty, myslim ze se to vcelku povedlo posud sam: http://vorenus.rajce.idnes.cz/Spartiates , jses fakt dobrej teprve kdyz se do toho clovek pusti tak zjisti jaka je to prace 😉 jinak jeste to musim trochu dobarvit(hlavne helmu) a prisit pteruges a bude to …

 48. Zdar a díky 🙂 Jako jo, tmel to hezky srovná, ale dneska už používám spíš epoxidovej, pač to daleko víc zpevní, ten návod už má taky nějaký 2-3 roky pokud vím 😀 ..btw. mmáě to hezky vytvarovaný, ale nevím jak bude odolné to pletivo cos použil, vypadá trochu řidčí než to co normálně používám. Vypadá to jako to svařovaný..tak mě napadá, že ten návod musím konečně opravit, pač problém s „pletivem“ je velmi častý 😀 Ale záleží na jakou to máš akci, pokud to nepujde to nějakého tvrdého boje na kekel, tak to je asi v pohodě 🙂

 49. Tak jsem konečně(skoro po roce), ozkoušel zbroj v akci na Proudech krve. Dělal jsem tuto zbroj převážně na tábor(postava Maxima z filmu Gladiátor), ale teď jsem ji tak trošku předělal do chaosu(přestříkal na černo – předtím hnusně zlatá + půl hodinka s kladivem, abych se mohl rozmáchnout mečem a držet štít) a musím poděkovat! Kdybych ji dělal znova – změnil bych několik detailů – hlavně délku zbroje, je cca o 5cm delší a nemohu se v ní pořádně ohnout + když jsme upadnul dostal jsem slušnou šlupu do pusy. A to je další bod, asi bych si udělal větší *******. A menší hrudní plát halvně rozměr na prsou. Ale jinak je zbroj dobrá. Funkční – schytala několik opravdu ostrých ran – téměř neobaleným kopím a mačem přímo na horní okraj hrudníku(ta byla oprvdu netlumená a dostat ji jen o trošku víš, asi bych si z ní sednul na prdel), ale zbroj ránu parádně ztlumila. Zbroj je jednak poměrně levná – nejdražší položka je kůže. Odhadnul bych to dohromady tak na 1700 – 2000peněz. Velké plus je její váha – ač skvěle kryje, je celkem lehká.
  Takže velké diky!

  Tady zasílám několik fotek z bitvy, na některých už je vidět lehké opotřebování bojem – prosvítající zlatá barva, ale doma jsem jen přestříkal zbytek černé + bezbarvým lakem a je to zase OK.
  http://pwx.rajce.idnes.cz/Warhammer_-_Proudy_krve_IV_2014_-_dalsi_fotky/#P3221779.jpg
  http://pwx.rajce.idnes.cz/Warhammer_-_Proudy_krve_IV_2014_-_dalsi_fotky/#P3222046.jpg
  http://pwx.rajce.idnes.cz/Warhammer_-_Proudy_krve_IV_2014_-_dalsi_fotky/#P3222049.jpg

  BTW: Asi to neni konečná verze této zbroje – zkusím dodělat kožená ramena a přidám ještě nějakou černou kožešinu, abych vypadal víc chaosácky/skřetojidně.

 50. Podle fotek se opravdu povedla a hlavně jsem rád, že funguje 🙂 Těší mě, že poslední dobou se mi ozývá čím dál více lidí, kteří vytvořili něco podle mých návodů.. včera jsem zase potkal při organizování jedné akce v Brně pár nováčků, co se inspirovali mou tvorbou a znali mé návody.. sice nevím jak se to po netu šíří, ale to je jedno, hlavně, že se to šíří 😀

  1. Nejezdím s tím na tvrdší akce, ale ránu měkčenou zbraní to spolehlivě zastaví. Několik vrstev papíru nasáklého lepidlem, podepřeného hustým pletivem má překvapivě velkou pevnost. Mám z toho i několik helem a nepromáčkla se mi žádná. Dneska už dělám jen z laminátu, ale stejně bych tento způsob nezatracoval.

 51. Zdraviim. Nikde jsem nanasla kontakt na autora clanku. Je tu nekdo – pripadne i autor – kdo by byl ochotny a schopny mi vyrobit kyrys jen do faze 5 – zarovnani povrchu – viz prvni foto v teto sekci? Potrebuji to jako rekvizitu na foceni. Dekuji. Pripadne mi prosim piste na zara(zavinac)dryada.com. Moc dekuji!

Napsat komentář