Fešné falešné popáleniny

Na tvorbu nechutných zranění jako z Hollywoodského biáku není potřeba vybavená maskérská dílna, ani latexové mléko. Čtěte dál a dozvíte se, jak vytvářet nechutné puchýřky, modřiny a seškvařenou kůži, pouze s tím co máte doma (tedy pokud přítelkyni zabavíte pár věcí).

Na úvod si dovolím drobné varování, váš dermatolog vás za toto trápení kůže rozhodně nepochválí. Ještě před samotným postupem doporučuji maskované místo namazat nějakým krémem. Jde to potom lépe dolů a vaše kůže tolik netrpí. Postup provádíte na vlastní nebezpečí.

Pojďme se podívat, co budeme k tvorbě potřebovat:

Při tvorbě umělých zranění jde v podstatě o to, vytvořit falešnou kůži (maso, kosti…) roztrhat ji ve stylu zranění, které se snažíme napodobit a nabarvit. Na internetu je pochopitelně nejoblíbenější latex, který má skvělé vlastnosti avšak špatně se shání a cena není uplně přívětivá. Doporučovaná alternativa na internetu je cukrárenská želatina, ta se možná hodí pro cosplay nebo divadlo, ale během LARPů nic nevydrží. Přemýšlel jsem tedy, co je odolné a pružné jako kůže? UHU ulpívající na prstech z minulého projektu se samo přihlásilo :-).

Šminky jsem koupil na tržnici a jedná se o to nejlevnější co jsem našel. Cena za dvě krabičky stínů, tělový pudr (nebo co to je) a lesku na rty vyšla přibližně 80 kč. Vybíral jsem především podle barev, velkou paletu stínů jsem vzal především kvůli fialové, žluté a černé. Kulaté šminky jsem vzal protože byly v rudých odstínech.

Jak jsem již zmiňoval, maskované místo před samotnou aplikací namažte krémem příp. oholte (nebo budete trpět 😀 ). Poté na kůži naneste jednolitou vrstvu lepidla UHU.

První vrstva lepidla
První vrstva lepidla

Lepidlo nechte chvilku schnout (2-5 min). Okraje lepidla v průběhu zahlazujte ať nevznikají převisy. Jakmile lepidlo přestane téct a bude jen trochu lepit, naneste druhou vrstvu. Před dalším krokem nechte lepidlo pořádně zatuhnout, nemělo by již moc lepit.

nanášení tělové barvy
nanášení tělové barvy

Pomocí tělového make-upu  nabarvěte průhledné lepidlo. Nyní bude místo působit jako zvláštní tuková boule. Abychom vytvořili iluzi zranění, je třeba tuto druhou kůži roztrhat. Jako nástroj k trhání jsem si vybral párátka, kterými se člověk nezraní doopravdy. Nedoporučuji skutečné skalpely nebo jiné ostré nástroje.

Nechutné že? A to jsme teprve začali. Jednotlivá natržená místa můžete prsty rozšířit. Obzvláště nechutné je nechat malý cancour kůže uprostřed puchýřku. Pokud vám trhání nejde a lepidlo je pod make-upem stále příliš tekuté, zalijte pokusy o trhání UHUčkem a vyčkejte než opravdu zatuhne.

Nadešel čas naše dílko nabarvit. Na vnitřek puchýřů (naši reálnou kůži) naneseme lesk na rty. Díky lesklé vrstvě dosáhneme velmi realistického efektu. Lesku budou potřeba nejméně dvě vrstvy. Nejlépe vypadá, když se více lesku nanese pod trhanec „kůže“.

Lesk na rty
Lesk na rty

Nabarvené puchýře
Nabarvené puchýře

Protože puchýře nikdy jen tak samy od sebe nenaskáčou, ale předchází jim nějaký úder, příp. smažení musíme okolí puchýřů vdechnout tu správnou fazonu. K tomu poslouží oční stíny. Vždy začínám tmavě rudou (tou z kruhové krabičky) a v bezprostředním okolí nechám pár zarudlých fleků.

červené stíny
červené stíny

K červené dále přidávám žlutou, neboť ta dostane jakékoliv falešné zranění na další úroveň.

+ žlutá
+ žlutá

Víc červené + fialová
Víc červené + fialová

Více červené a kapka fialové. Barvení je třeba provádět spíš pocitově.

final

Postupně jsem přidal ještě nějakou tmavě červenou a další barvy. Jako poslední jsem nanesl černou, tu jsem nanášel houbičkou (na nádobí) přímo přes visející „kůži“. Vznikl tím krásný efekt spálených oharků kůže. Kousky černé se místy dostaly i do lesku, což také napomáhá výslednému dojmu. Pokud mi nějaké místo příjde příliš nudné, obvykle nanáším další barvy a tentokrát namísto houbičky používám prst, kterým oblast trochu rozpatlám.

Vzhledem k tomu, že popálenina vydrží celkem dost a vypadá reálně, můžete své kamarády trápit tím, že budete za kousky umělé kůže tahat.

 

Přidávám pár dalších příkladů, vytvořených touto metodou

UHU popálenina
UHU popálenina

na obličeji
na obličeji

Tento způsob tvorby umělých zranění by se dal ještě vylepšit za použití vaty (kterou bych přilepil pod kůži a zalil UHUčkem) abych při rozříznutí nánosu lepidla získal krásně rozšklebenou kůži. Vata by se dala nasáknout umělou krví pro realističtější efekt.

Hlavní výhodou tvorby takovýchto zranění je rychlá tvorba a možnost tvorby i na místě.

Přeji hodně úspěchů

VV

 

Fešné falešné popáleniny
4.83 (96.67%) 6 hlasů

Napsat komentář