Brk – funkční doplněk na larpy

Kdo má brk je písař! Nebo snad ne? Ať už je to jakkoliv, dnes si ukážeme jak vytvořit funkční verzi historizujícího doplňku. Ten jistě dodá vaší aristokratické postavě ten správný šmrnc!

Postup je tentokrát velmi jednoduchý. Budeme potřebovat dratev nebo tenký pásek kůže. Jako téměř vždy – lepidlo UHU.

UHU - Pro některé denním chlebem
UHU – Pro některé denním chlebem

Husí nebo jiný brk, dostatečně velký na to, aby se s ním dalo psát (slepičí je tedy spíše nevhodný :D).

Brk vyfocený v úvodním obrázku jsme našli v lese, proto nezoufejte pokud neznáte lukrativního majitele husího stáda. Stačí se chvilku procházet po lese a jistě něco najdete.

hroty

A jako poslední budeme potřebovat hrot. Konec brku lze samozřejmě přistřihnout do špičky a psát s ním rovnou, avšak nevypadá to tak dobře a takový brk je brzy na odpis.

Tyto hroty jsem koupil v papírnictví pod klíčovým slovem „Hroty do kreslícího pérka“ (hrot výše na fotce) příp. „hrot do redispera“ (níže). Záleží pouze na vás který se vám bude líbit-či hodit víc.

Jak už jsem zmínil, samotný postup je velmi jednoduchý, avšak výsledek efektní. Na konec brku uděláme kapku UHU lepidlem a přiložíme hrot.

lepení hrotu
lepení hrotu

Lepidlo necháme zaschnout a naneseme další vrstvu na vrchní hranu brku (ta kde je nasazen hrot). Stačí tenká vrstva (reklama na zubní pastu není vhodná inspirace). Tenkou vrstvu nechávám lehce zaschnout a následně uvážu jednoduchý uzel (jako při vázání tkaniček) tam kde chci, aby začínala rukojeť. Jeden konec uzlu přiložím podél brku a druhou (delší) omotávám. V případě potřeby doplňuji lepidlo. Na konci opět uzlík a zakápnout lepidlem.

V případě kůže uzlíky pochopitelně nedělám a spoléhám se pouze na lepidlo.

 

Zde je pár fotek s výsledným výrobkem (bílý brk ještě nezaschl, tak přidávám alespoň jeden ze starších).

 

Brk – funkční doplněk na larpy
5 (100%) 4 hlasů

2 komentáře: „Brk – funkční doplněk na larpy

Napsat komentář